Čo je gres?

Pre tento materiál (zomletý kameň/žula s pridaným farbivom a pojivom, zlisovaný pôsobením vysokého tlaku a teploty a nakoneniec leštený rotačnými kefami na linke vo vodnom kúpeli) sa v rôznych krajinách používa rôzne označenie. Je to po celom priereze homogénny materiál (na rozdiel od keramických obkladov a dlažieb z pálenej hliny a s glazúrou na povrchu), ktorý sa vyznačuje najmä vysokou tvrdosťou a oteruvzdornosťou, čo mu zaručuje skoro neobmedzenú životnosť. Na druhej strane mu technologická vyspelosť výrobných postupov umožňuje získať vysoko estetický, reprezentatívny vzhľad približujúci sa prírodnému kameňu/mramoru. Tieto vlastnosti ho spolu s príťažlivou cenou robia predurčený na široké použitie s dostupnosťou pre všetkých (hotely, reštaurácie, obchodné centrá, zdravotnícke zariadenia, historické a reprezentačné budovy, rodinné domy, domácnosti, ....). Z pohľadu tepelnej stability a vodivosti a akumulácie tepla je ideálny na podlahové vykurovanie.

 

Prečo voliť gresovú / porcelánovú podlahu?

V podstate každý stavebník / investor chce ako protihodnotu za svoje vynaložené peniaze a úsilie dosiahnuť čo najlepší výsledok. Je mnoho parametrov, na základe ktorých je možné dosiahnutý výsledok hodnotiť , pričom každý z nás môže konkrétnemu parametru prisudzovať inú váhu. Vo všeobecnosti veľkoplošné gresové podlahy:

  • Tvoria hodnotný a trvalý estetický dizajn, ktorý dáva interiéru pocit luxusu a reprezentuje majiteľa
  • Majú relatívne neobmedzenú životnosť (veľmi vysoká tvrdosť a oteruvzdornosť), bez akýchkoľvek nárokov na revitalizáciu, ktorú pravidelne potrebujú napr. drevené alebo kamenné/mramorové podlahy
  • Vyžadujú minimálne nároky na čistenie a údržbu (stačí použiť mokrú handru alebo mop s bežným čistiacim prostriedkom na podlahy). Bežné umývanie/čistenie podlahy je veľmi jednoduché, lacné a rýchle, podlaha je opäť čistá, žiarivá a lesklá
  • Z pohľadu akumulácie a tepelnej vodivosti predstavuje tento druh materiálu ideálny povrch na systém podlahového vykurovania
  • S ohľadom na rektangularitu, rovinnosť a presnosť rozmerov umožňujú aj kladenie bez špár s resp. s minimálnou špárou (0,5 – 0,7mm), čím sa zvyšuje estetická hodnota

Ak sme Vás nepresvedčili a máte ešte ďalšie otázky alebo argumenty, nech sa páči, obráťte sa na nás.

 

Aký je technologický postup inštalácie / pokládky, požiadavky na podklad?

Položenie veľkoformátovej gresovej dlažby alebo obkladu a dlažby zo štiepaného prírodného kameňa nevyžaduje žiadne špeciálne postupy. Dodržanie bežných zásad správnej praxe pri zhotovovaní a dokončovaní povrchov / kladení podláh / zhotovovaní obkladov napr.: rovinnosť , vyčistenie a penetrácia poteru/podkladu, správna aplikácia vhodného stavebného lepidla a manuálna zručnosť remeselníka/pokladača je však dôležitým predpokladom požadovaného výsledku. Ani ten najluxusnejší naj, naj materiál bez náročnosti investora na kvalitu prevedenia predchádzajúcich operácií a a samotnú pokládku, nezabezpečí perfektnú podlahu alebo obklad.
Naša rada: buďte nároční na remeselníkov, a potom budete s výsledným efektom určite spokojní. Ak potrebujete, radi Vám odporučíme zručných majstrov s garanciou výsledku ich práce.

 

Protišmykovosť dlažby

Táto vlastnosť nie je pre bežné použitie v domácich interiéroch, administratívnych a obchodných priestoroch až taká dôležitá. Dlažbu s protišmykovou úpravou však môžeme v prípade opodstatnenej potreby použiť v domácnosti napr. v kúpeľni, aby sme zmenšili riziko prípadných úrazov detí, či osôb so zníženou schopnosťou pohybu.
Protišmyková dlažba je však nutná v priestoroch bazéna a jeho okolia (verejný priestor), kde hrozí pošmyknutie.
Podľa príslušnej normy sa dlažby delia do skupín podľa veľkosti uhla sklzu (test na naklonenej rovine) : R9 (3 až 10°), R10 (10 až 19°), R11 (19 až 27°), R12 (27 až 35°) a R13 (viac ako 35°). Na použitie v domácich podmienkach a v rôznych bežných prevádzkach všade stačí protišmyková dlažba skupiny R9, ostatné skupiny sú určené skôr pre dlažby priestoroch a v prevádzkach so špeciálnym určením, ako sú práčovne (R10), mliekárne (R11), mäsovýroba (R12), či dokonca rafinérie tukov (R13). Dlažby ktoré máme v ponuke, vačšinou dosahujú protišmykovosť R10.
Ak dlažby použijete vo vonkajšom prostredí napr. balkóny a terasy rodinných domov a bytov, tieto sa ukladajú so sklonom / spádom zabezpečujúcim prirodzený odtok vody z ich povrchu. V prípade takéhoto použitia dlažby v exteriéri, neodporúčame dlažby s lesklým povrchom, naopak preferujeme použiť dlažby s carving (reliéfnym) povrchom.
Jednoduchú skúšku protišmykovosti pri mokromo povrchu môžete vidieť na inštruktážnom videu:

 

Prečo vybrať za dodávateľa DUBAI TRADE Ltd., s.r.o.?

  • Sme priamym dovozcom. Znamená to, že si osobne vyberáme dodávateľov, pravidelne ich navštevujeme a osobne s nimi komunikujeme, vyberáme vhodný tovar pre tento trh, čím môžeme zákazníkovi ponúkať tovar v danej kvalite za najlepšie ceny (cca 45-55% z ceny za akú by ste mohli získať tovar v porovnateľnej kvalite od konkurencie).
  • Seriózny a individuálny prístup k zákazníkom. Spokojnosť zákazníka je pre nás garanciou, že sa na nás v budúcnosti opäť obráti, resp. poskytne svojmu okoliu o nás pozitívnu referenciu.
  • Za roky existencie našej spoločnosti neregistrujeme žiadnu vážnu reklamáciu na predávaný tovar. V predaji toto obdobie predstavuje cca 180.000m2 veľkoplošných gresových dlažieb a cca 55.000m2 obkladového kameňa
  • Ponúkame len sortiment, ktorý je na sklade, teda zákazníkovi okamžite k dispozícii. Teda keď si vyberiete, už žiadne čakacie doby na dodávku tovaru.
  •  

Je možné uplatniť reklamáciu na zakúpený tovar? Ako?

Pri tomto druhu tovaru sa dá uplatniť reklamácia na dodané dlažby a obklady (rozmerové, technické a kvalitatívne parametre) iba pred ich inštaláciou / použitím. Telefonicky alebo emailom kontaktujte predávajúceho a obratom budeme riešiť vzniknutý problém. Spokojnosť zákazníka je pre nás najvyššia priorita, z čoho pre nás vyplývajú povinnosti a záväzky voči zákazníkom a okoliu. Konkrétne postupy pri prípadnom riešení reklamácie máme ošetrené aj internou smernicou: Reklamačný poriadok spoločnosti DUBAI TRADE s.r.o..

 

Kde môžem v prípade záujmu získať konkrétne referencie? Je možné sa aj osobne presvedčiť?

Referenčná stavba s použitím dovážaných a predávaných materiálov sa nachádza v Žarnovici ( foto – po kliknutí na tento odkaz). Nech sa páči, oslovte nás a budeme sa snažiť poradiť Vám a prezentovať sa nejakou referenciou vo Vašom bližšom okolí.