Poradenstvo / Časté otázky

 1. Čo je gres?

  Pre tento materiál (zomletý kameň/žula s pridaným farbivom a pojivom, zlisovaný pôsobením vysokého tlaku a teploty a nakoneniec leštený rotačnými kefami na linke vo vodnom kúpeli) sa v rôznych krajinách používa rôzne označenie. Je to po celom priereze homogénny materiál (na rozdiel od keramických obkladov a dlažieb z pálenej hliny a s glazúrou na povrchu), ktorý sa vyznačuje najmä vysokou tvrdosťou a oteruvzdornosťou, čo mu zaručuje skoro neobmedzenú životnosť. Na druhej strane mu technologická vyspelosť výrobných postupov umožňuje získať vysoko estetický, reprezentatívny vzhľad približujúci sa prírodnému kameňu/mramoru. Tieto vlastnosti ho spolu s príťažlivou cenou robia predurčený na široké použitie s dostupnosťou pre všetkých (hotely, reštaurácie, obchodné centrá, zdravotnícke zariadenia, historické a reprezentačné budovy, rodinné domy, domácnosti, ....). Z pohľadu tepelnej stability a vodivosti a akumulácie tepla je ideálny na podlahové vykurovanie.

 2. Prečo voliť gresovú / porcelánovú podlahu?

  V podstate každý stavebník / investor chce ako protihodnotu za svoje vynaložené peniaze a úsilie dosiahnuť čo najlepší výsledok. Je mnoho parametrov, na základe ktorých je možné dosiahnutý výsledok hodnotiť , pričom každý z nás môže konkrétnemu parametru prisudzovať inú váhu. Vo všeobecnosti veľkoplošné gresové podlahy:

  • Tvoria hodnotný a trvalý estetický dizajn, ktorý dáva interiéru pocit luxusu a reprezentuje majiteľa
  • Majú relatívne neobmedzenú životnosť (veľmi vysoká tvrdosť a oteruvzdornosť), bez akýchkoľvek nárokov na revitalizáciu, ktorú pravidelne potrebujú napr. drevené alebo kamenné/mramorové podlahy
  • Vyžadujú minimálne nároky na čistenie a údržbu (stačí použiť mokrú handru alebo mop s bežným čistiacim prostriedkom na podlahy). Bežné umývanie/čistenie podlahy je veľmi jednoduché, lacné a rýchle, podlaha je opäť čistá, žiarivá a lesklá
  • Z pohľadu akumulácie a tepelnej vodivosti predstavuje tento druh materiálu ideálny povrch na systém podlahového vykurovania
  • S ohľadom na rektangularitu, rovinnosť a presnosť rozmerov umožňujú aj kladenie bez špár s resp. s minimálnou špárou (0,5 – 0,7mm), čím sa zvyšuje estetická hodnota

  Ak sme Vás nepresvedčili a máte ešte ďalšie otázky alebo argumenty, nech sa páči, obráťte sa na nás.

 3. Kde sa môže použiť prírodný štiepaný kameň?

  Štiepaný kameň predstavuje rádovo vyššiu úroveň dekoračného materiálu - obkladu príp. dlažby. Je to prírodný materiál, vhodný na použitie tak do interiérov, ako aj do exteriéru. Pre použitie v interiéri v podstate nie sú žiadne relevantné obmedzenia, t.j. tento materiál môže byť použitý ako obklad aj ako dlažba v reprezentačných a obytných priestoroch a tiež aj v zázemí stavieb v priestoroch ako kúpeľňa, sprcha, wellness a fit zóna (posilňovňa, sauna, jakuzi, plocha okolo bazénov, ....). V exteriéri je bez problémov použitie tohto kameňa na zvislé plochy (ako obklad). Z pohľadu nasiakavosti /mrazuvzdornosti je možné ponúkaný štiepaný kameň v našich klimatických podmienkach použiť v exteriéri aj ako dlažbu. Tu je ale veľmi dôležité dodržať správny technologický postup v stavebnom procese (kvalitná izolácia podkladových povrchov, použitie flexibilného stavebného lepidla do vonkajšieho prostredia a nakoniec kvalitná penetrácia povrchu kameňa vhodným penetračným prostriedkom na kameň).

 4. Aký je technologický postup inštalácie / pokládky, požiadavky na podklad?

  Položenie veľkoformátovej gresovej dlažby alebo obkladu a dlažby zo štiepaného prírodného kameňa nevyžaduje žiadne špeciálne postupy. Dodržanie bežných zásad správnej praxe pri zhotovovaní a dokončovaní povrchov / kladení podláh / zhotovovaní obkladov napr.: rovinnosť , vyčistenie a penetrácia poteru/podkladu, správna aplikácia vhodného stavebného lepidla a manuálna zručnosť remeselníka/pokladača je však dôležitým predpokladom požadovaného výsledku. Ani ten najluxusnejší naj, naj materiál bez náročnosti investora na kvalitu prevedenia predchádzajúcich operácií a a samotnú pokládku, nezabezpečí perfektnú podlahu alebo obklad.
  Naša rada: buďte nároční na remeselníkov, a potom budete s výsledným efektom určite spokojní. Ak potrebujete, radi Vám odporučíme zručných majstrov s garanciou výsledku ich práce.

 5. Prečo vybrať za dodávateľa DUBAI TRADE Ltd., s.r.o.?

  • Sme priamym dovozcom. Znamená to, že si osobne vyberáme dodávateľov, pravidelne ich navštevujeme a osobne s nimi komunikujeme, vyberáme vhodný tovar pre tento trh, čím môžeme zákazníkovi ponúkať tovar v danej kvalite za najlepšie ceny (cca 45-55% z ceny za akú by ste mohli získať tovar v porovnateľnej kvalite od konkurencie).
  • Seriózny a individuálny prístup k zákazníkom. Spokojnosť zákazníka je pre nás garanciou, že sa na nás v budúcnosti opäť obráti, resp. poskytne svojmu okoliu o nás pozitívnu referenciu.
  • Za roky existencie našej spoločnosti neregistrujeme žiadnu vážnu reklamáciu na predávaný tovar. V predaji toto obdobie predstavuje cca 180.000m2 veľkoplošných gresových dlažieb a cca 55.000m2 obkladového kameňa
  • Ponúkame len sortiment, ktorý je na sklade, teda zákazníkovi okamžite k dispozícii. Teda keď si vyberiete, už žiadne čakacie doby na dodávku tovaru.
 6. Je možné uplatniť reklamáciu na zakúpený tovar? Ako?

  Pri tomto druhu tovaru sa dá uplatniť reklamácia na dodané dlažby a obklady (rozmerové, technické a kvalitatívne parametre) iba pred ich inštaláciou / použitím. Telefonicky alebo emailom kontaktujte predávajúceho a obratom budeme riešiť vzniknutý problém. Spokojnosť zákazníka je pre nás najvyššia priorita, z čoho pre nás vyplývajú povinnosti a záväzky voči zákazníkom a okoliu. Konkrétne postupy pri prípadnom riešení reklamácie máme ošetrené aj internou smernicou: Reklamačný poriadok spoločnosti DUBAI TRADE s.r.o..

 7. Kde môžem v prípade záujmu získať konkrétne referencie? Je možné sa aj osobne presvedčiť?

  Referenčná stavba s použitím dovážaných a predávaných materiálov sa nachádza v Žarnovici ( foto – po kliknutí na tento odkaz). Nech sa páči, oslovte nás a budeme sa snažiť poradiť Vám a prezentovať sa nejakou referenciou vo Vašom bližšom okolí.

 8. Chcete položiť vlastnú otázku?

  Neváhajte, vyplňte nasledovný formulár a mi sa Vám pokúsime v čo najkratšom čase odpovedať.

  Ak požadujete odpoveď e-mailom zadajte prosím svoju adresu.

  Pred odoslaním opíšte nasledovný text:

  captcha
  Do tohto okienka:

 
Chcete sa o nás dozvedieť viac?
Tu si môžete prezrieť naše referencie
Naša ponuka je bohatá - pozrite si naše letáky
Späť na hlavnú stránku